Sedef İybar’la ‘7 Bölgeden Yöresel Lezzetler’ tadım ve sohbeti

Sedef İybar’la ‘7 Bölgeden Yöresel Lezzetler’ tadım ve sohbeti
İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti’de her ay düzenlenen ‘Hilton Bomonti’de Lezzetli Buluşmalar’ etkinliklerinin ikincisi Sedef İybar ev sahipliğinde ‘7 Bölgeden Yöresel Lezzetler’ tadımıyla 2 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek. Anadolu’nun dört bir yanından gelen coğrafi tescilli ürünlerle hazırlanmış mönünün hikayesinin de konuşulacağı bu keyifli sohbet sizleri bekliyor.

Şehrin en büyük oteli unvanına sahip Bomonti’nin yükselen yıldızı Hilton İstanbul Bomonti, geçtiğimiz ay ‘Oscar Söyleşisi’ ile keyifli bir etkinlik serisine başladı. Her ay farklı konularda sohbetlerin düzenleneceği ‘Hilton Bomonti’de Lezzetli Buluşmalar’ serisi Mayıs ayında Sedef İybar ev sahipliğinde ‘7 Bölgeden Yöresel Lezzetler’ mönü tadım ve sohbetiyle gerçekleşecek.

Hilton İstanbul Bomonti’nin içerisinde yer alan The Globe’da gerçekleşecek olan etkinlik, Nisan ayında Hilton İstanbul Bomonti’de sunulmaya başlanan 7 Bölgeden Yöresel Lezzetler mönüsünün tadım ve sohbetiyle katılacaklara keyifli saatler vadediyor. Birbirinden lezzetli yemekleri ve zengin mutfağıyla ünlü Anadolu’nun dört bir yanından gelen coğrafi tescilli ürünlerle hazırlanmış yemeklerin bulunduğu 7 Bölgeden Yöresel Lezzetler farklı yörelerin mutfaklarından yemekleri aynı mönüde bir araya getiriyor. Vişneli Saroz Yalancı Yaprak Sarma, Tahinli Antakya Humusu, Taze Zahter Salatası, Ödemiş Tulum Peyniri ve Lor Peynirli Kabak Çiçeği Dolması, Mini Antep İçli Köfte, Şanlıurfa Pencer Boranisi, Bamya Turşusu ile Servis Edilen Dört Bacak Ahtapot, Edirne Tava Ciğeri, Erzurum Kadayıf Dolması gibi yemek ve tatlıların sunulduğu mönü deneyenlerden büyük beğeni topladı. 2 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek etkinliğin mönü fiyatı ise iki kadeh yerli alkol dahil 130 TL.

Her ay farklı konularda sohbetlerin düzenleneceği Hilton Bomonti’de Lezzetli Buluşmalar, fotoğrafçı, yazar, şef, ressam, yeme-içme gurusu, tasarımcı, eleştirmen, gazeteci gibi önemli fikir ve sanat önderlerini sevenleriyle bir araya getirmeye devam edecek.

Yorum Yaz

 
 
  captcha