17 Temmuz 2024, Çarşamba

Tavuk Dünyası’ndan Ramazan’a yakışan yepyeni bir lezzet keşfi; Zahterli Anadolu Lezzeti

Tavuk Dünyası’ndan Ramazan’a yakışan  yepyeni bir lezzet keşfi; Zahterli Anadolu Lezzeti
Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, Ramazan’ı ünlü şef Ömür Akkor ile birlikte geliştirdiği yepyeni ürünü ‘Zahterli Anadolu Lezzeti’ ile karşılıyor.

Özel lezzetleri ve farklı konseptiyle gönüllerde taht kuran ve altı yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’de 37 şehirde 155 restorana ulaşan Tavuk Dünyası, yeni lezzet keşiflerinde bulunmaya ara vermiyor. Tavuk Dünyası, leziz tavuklar, enfes makarna ve taptaze Akdeniz salatasından oluşan doyurucu tabaklarına özel bir yeni lezzeti, bu kez Coca-Cola ile birlikte Ramazan ayı için ekliyor. Tavuk Dünyası şeflerinin Anadolu’nun dillere destan lezzetlerinden ilham alarak ünlü şef Ömür Akkor ile birlikte geliştirdiği yepyeni lezzet keşfi olan Anadolu Lezzeti, Ramazan ayının ilk iftarıyla birlikte konukların beğenisine sunuluyor.

Ramazan’a özel bir lezzet keşfi; ‘Anadolu Lezzeti’

‘Anadolu Lezzeti’ ana lezzetini Anadolu Mutfağı’nın vazgeçilmez baharatlarından olan; hoş kokusu, güzel rengi ve tadıyla yemeklere bambaşka bir lezzet veren Zahter’den alıyor. Tavuk Dünyası’nın bu yepyeni lezzet keşfi, kekik, kimyon ve közlenmiş biber gibi farklı baharatlarla 12-14 saat marine edilmiş enfes tavuk parçalarının; reçetesi Tavuk Dünyası şeflerinde saklı olan ve Zahter içeren çok özel bir sosla harmanlanmasıyla hazırlanıyor. Tavuk Dünyası’nın On Bir Ayın Sultanı’na özel bu yepyeni lezzet keşfi; Ramazan ayı boyunca iftar mönüsünün de yıldız lezzeti olarak konuklarla buluşacak. Bu yılki İftar Menüsü’nde Tavuk Dünyası’nın doyurucu tabaklarında, enfes makarna ve Akdeniz salatası ile servis edilen Anadolu Lezzeti, Ramazan’ın vazgeçilmezi Coca-Cola ile tamamlanıyor. Ayrıca mönüde Anadolu Mutfağı’nın olmazsa olmazı mercimek çorbası ve Tavuk Dünyası’nın en sevilen tatlılardan fındıklı fırın sütlaç da yer alıyor.

Basın mensupları ‘Anadolu Lezzeti’ ile Şef Ömür Akkor’un mutfak atölyesinde tanıştılar

Tavuk Dünyası Kanyon Intema Mutfak’ta düzenlediği ve Şef Ömür Akkor’un ev sahipliğinde gerçekleştirdiği bir mutfak atölyesinde ise iftar mönüsünde yer alan ürünleri, konuk edilen basın mensuplarıyla birlikte hazırladı. Atölyeye katılan gazeteciler, Şef Ömür Akkor’un yönlendirmeleriyle özellikle Ramazan sofralarının vazgeçilmez başlangıcı olan mercimek çorbayı, Tavuk Dünyası’nın yepyeni lezzet keşfi ‘Anadolu Lezzeti’ ve yine Tavuk Dünyası’nın en sevilen lezzetlerinden olan enfes soslu makarnasını birlikte hazırladılar. Şef Ömür Akkor’un lezzet tüyolarını da paylaştığı atölyenin sonunda katılımcılar, kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri, yanında buz gibi Coca-Cola ile birlikte tattılar.

Yorum Yaz

 
 
  captcha