İtalyan Tasarım Günü bu sene "DEĞER ÜRETMEK" temasıyla kutlanıyor

İtalyan Tasarım Günü bu sene "DEĞER ÜRETMEK" temasıyla kutlanıyor
8.İtalyan Tasarım Günü “DEĞER ÜRETMEK: kapsayıcılık, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik”teması ile Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı yanı sıra, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı(ITA), büyükelçilikler, konsolosluklar, İtalyan Kültür Merkezleri ve yurt dışındaki ITA ofisleri ile işbirliği içinde kutlandı.

Kutlamanın başlıca etkinliği, açılışı İstanbul İtalya Başkonsolosu Elena Clemente tarafından gerçekleştirilen, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü'nden İrem Daloğlu Çetinkaya, Eataly-İstanbul Müdürü ve Executive Chef’i Claudio Chinali, Contital Türkiye Genel Müdürü Andrea Leo’nun konuşmacı olarak yer aldığı ve İtalyan Mutfak Akademisi temsilcisi ve Purpose-Sustainable Ideas platformu kurucusu Dilek Bil’in moderatör olarak katıldığı “Ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik: estetik, inovasyon ve işlevsellik arasındaki güzellik” başlıklı konferans gerçekleşti.

İstanbul İtalya Başkonsolosu Elena Clemente konuşmasında şunları ifade etti: “Bu seneki İtalyan Tasarım Günü teması bizi yenilik ve kaynakların döngüsel kullanımı aracılığı ile değer üreten bir tasarım konseptine geri götürmektedir. İtalyan tasarımının geleceğinde giderek daha fazla ürün ve üretim sürdürülebilirliği arayışı yer almaktadır. Bu nedenle etkinlik, İtalyan şirketlerinin Türkiye'de lider olduğu iki sektör olan alüminyum ile gıda ve tarım sektörlerinde tasarımın sürdürülebilirliğini göstermek üzere tasarlandı.”

Yorum Yaz

 
 
  captcha