22 Mayıs 2024, Çarşamba

LOCO de PERA’da yeni lezzet dönemi

LOCO de PERA’da yeni lezzet dönemi
Açıldığı günden beri partileri, miksoloji kokteylleri, ilham veren ambiyansıyla “Pera Yeniden” dedirten ve İstanbul’un en gözde mekanlarından olan Loco de Pera, şef Aryen Mede’nin önderliğinde yenilenen yemek menüsüyle şimdi çıtayı daha da yükseltiyor.

Açıldığı günden beri partileri, miksoloji kokteylleri, ilham veren ambiyansıyla “Pera Yeniden” dedirten ve İstanbul’un en gözde mekanlarından olan Loco de Pera, şef Aryen Mede’nin önderliğinde yenilenen yemek menüsüyle şimdi çıtayı daha da yükseltiyor! Loco de Pera ile hem İstanbul’da, hem de Pera’da yeni bir lezzet dönemi başlıyor!

İstanbul’un gelmiş geçmiş en özel semtlerinden Pera’nın ruhunu yeniden canlandırması başta olmak üzere, şehirlilerin, yerli ve yabancı turistlerin, kaliteli eğlence, kaliteli yemek, kaliteli ambiyans ihtiyacını her detayında sonuna kadar karşılayan Loco de Pera, yenilediği yemek mönüsüyle çıtasını yükseltiyor.

Şef Aryen Mede’nin önderliğinde yenilenen Loco de Pera yemek mönüsü, tapas tarzından çıkarak, gayet doyurucu porsiyonlar ve seçenekler sunuyor. Yenilenen mönüde yer alan çeşitlilik öğle saatlerinden akşam yemeklerine kadar uzanıyor. Keçi peyniri lokumu, kızarmış camembert, somon paleo kek, falafel & humus, kıymalı mantı, başlangıçların yeni yıldızları. Seçenekler arasında ise klasiklerden hoşlananlar için margherita, şarküteri severler için mantar ve prosciutto, etli isteyenlere kuzu cotto, köz patlıcan ve enginar yer alıyor.

Ana yemekler, kırmızı etten balığa, burgerdan tavuğa uzanan bir yelpazeye sahip. 180 gramlık burger köftesi, ev yapımı brioche ekmeği, trüf aioli, turşu relish ve cheddar peyniri hazırlanan Loco de Pera Burger’ı isteyen, dana bacon, cheddar, domuz bacon ekleyerek daha da zenginleştirebiliyor. Et suyuyla lezzetlendirilerek hazırlanan safranlı risotto, ağır ateşte, sous vide pişirilen dana kaburgaya eşlikçi oluyor. Morel mantarlı sos, fırında baby patates ve mevsime göre eklenen diğer keyifli garnitürlerle adeta bir başyapıt gibi tabakta kendini sergileyen Pavé Dana Bonfile kadar, sote pazı, fırın patates eşliğinde gelen 350 gramlık Dry-Aged Dana Pirzola da Loco de Pera’nın mutlaka denenmesi gereken yeni lezzetleri arasında başı çekiyor. Özel baharat marinasyonuyla şef dokunuşlarını tadında yaşatan lagos buğulama ve portakallı, isli firik bulguru yatağında gelen körpe piliç ana yemeklerin diğer keyif veren kahramanlarından…

www.locodepera.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha