18 Temmuz 2024, Perşembe

Metro Türkiye’den süreli değil sürekli iyi fiyat

Metro Türkiye’den  süreli değil sürekli iyi fiyat
Müşterilerine her gün iyi fiyatı sunmak için çalışan Metro Türkiye, yeni fiyatlandırma politikası ile müşterilerinin kârlılık ve verimliliğini artıyor. Dönemsel bir kampanya ve promosyondan ibaret olmayan bu politika kapsamında Metro Türkiye, müşterilerine rekabetçi fiyatları istikrarlı bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Süreli değil sürekli iyi fiyatın sunulacağı Metro Türkiye mağazalarında, müşterilerin en çok tercih ettiği 4.000’e yakın ürünü kapsayan ‘Çok Al Az Öde’ uygulaması ile toptancı kimliği de güçlenmiş oldu. Mağaza sergileme konseptini de yenileyen şirket, daha iyi ürün bulunurluğu ile zaman tasarrufu ve kolay alışveriş imkânı sağlıyor.

Faaliyete başladığı 1990 yılından bu yana kaliteli ürün ve hizmetleriyle müşterileri için güvenilir alışverişin adresi olmak amacıyla çalışan Metro Türkiye, fiyatlandırma politikasını yeniledi. Müşterilerinin maliyetlerinde tasarruf edebilmesi ve kârlılıklarını daha da artırması amacıyla geliştirdiği her gün iyi fiyat politikası ile Metro Türkiye, her gün rekabetçi fiyatları istikrarlı bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Metro Türkiye, müşterilerinin en çok tercih ettiği 4.000’e yakın üründe geçerli olan Çok Al Az Öde uygulaması ile toplu alımlarda fiyat avantajı sağlarken, bu uygulama kapsamı dışında kalan tüm ürünlerde de her gün iyi fiyat sunma sözü veriyor. Daha kârlı ve verimli bir alışveriş imkânı sağlayan Metro Türkiye, yenilediği mağaza konsepti ile de zengin ürün çeşidini müşterilerinin en rahat erişebileceği şekilde sergiliyor.

Metro Türkiye’nin 34 yıldır müşterilerine her gün iyi fiyatı sunmak için çalıştığını ifade eden Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak 1990 yılından bu yana ister tekli alım yapsın ister çoklu, tüm müşterilerimize binlerce çeşit üründe, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözetip her zaman uygun fiyat sunma prensibiyle faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Her gün iyi fiyatı, süreli değil sürekli olarak sunduğumuz yeni politikamız kapsamında müşterilerimize Çok Al Az Öde avantajlarını da sağlıyoruz. Bu uygulamalarla otel ve yeme içme sektöründen bakkallara, büfelerden hane tüketicisine kadar tüm müşterilerimizin hem zaman hem de maliyet tasarrufu elde ederek alışveriş yapabilmelerini mümkün kılan bir model oluşturduk. Rekabetçi fiyatlar, istikrar, kolay alışveriş imkânı, verimli operasyon yönetimi ve daha iyi bulunurluk sunmayı amaçladığımız bu uygulama ile müşterilerimiz tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak, zengin ürün çeşitliliğine yılın her günü kolayca ve avantajlı fiyatlarla ulaşabiliyor” dedi.

Çok Al Az Öde uygulaması ile yılın her günü %50’lere varan düzeyde fiyat avantajı

Metro Türkiye müşterilerinin artık kampanya dönemlerini takip etmeye gereksinim duymayacağına dikkat çeken Türüng, “Süreli değil sürekli çok iyi fiyatları sunmayı amaç edinen bir fiyatlandırma politikasını uygulamaya aldık. Metro Usulü alışveriş olarak tanımladığımız bu yeni stratejimizde ‘Her gün çok iyi fiyat’ ile yaklaşımımız ile 20 bine yakın üründe, ‘Çok Al Az Öde’ uygulamamız ile de profesyonel müşterilerimizin en çok talep gösterdiği, ana ihtiyaçlarının tamamını karşılayan 4 bine yakın ürünümüzde çoklu alımlarda fiyat avantajı sunuyoruz. Bu ürünlerden belirlenen baremlere göre, birden fazla aldığınızda en düşük fiyatı şeffaf olarak rafta görebiliyorsunuz. Çoklu alım yapıldığında sağlanan faydanın, tek olarak alacağınız ürüne kıyasla yüzde 20, yüzde 30 hatta yüzde 50’lere varan düzeyde olması mümkün. Alışılagelmiş dönemsel indirim kampanyaları yerine yılın her günü bu özel fiyatlardan nihai tüketiciler dahil olmak üzere tüm müşterilerimiz faydalanabilecek. Ayrıca 4 bine yakın ürünün dışında kalan tüm ürünlerde de rekabetçi fiyatlarımızla ‘Her Gün Çok İyi Fiyat’ uygulamasını sunarak müşterilerimizin her daim tasarruflu alışveriş yapmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Çeşitli Al Az Öde ile çoklu avantaj

Müşterilerini hem kampanya ya da promosyon dönemlerine hem de tek bir çeşit ürüne bağlı bırakmadıklarını aktaran Türüng, “Çok Al Az Öde uygulamamızın altında 1.100 üründe hayata geçirdiğimiz Çeşitli Al Az Öde ile müşterilerimiz aynı markalı, aynı gramajlı ve aynı fiyatlı ürünlerden birden fazla alındığında da avantajlı fiyat alternatiflerinden yararlanabiliyor. Bu sayede aynı ürün çeşidinden çoklu alım yapmak yerine, ürünün farklı çeşitlerinden de bir sepet oluşturabilir; yine çoklu alım yaparak fiyat avantajı sağlayabilirler” dedi.

Müşteri memnuniyetini artırıyor, büyümesini sürdürüyor

Yeni fiyatlandırma politikası ile Metro’nun toptancı kimliğini de güçlendireceklerini kaydeden Sinem Türüng, şunları söyledi: “34 yıldır zaten var olan güçlerimizi bu stratejiye aktararak, sektörde bir adım daha öne geçmiş olacağız. Sipariş tanımlamadan tedarike, palet stoklamadan sergilemeye ve zaman yönetimine her noktada operasyonel verimliliğe ulaştığımız bu strateji kapsamında mağazaların sergileme konseptinde de değişikliklere gittik. Amacımız, müşterilerimizin aradıkları ürünü kolay bulmasını sağlamak ve verimliliği artırmak. Müşterilerimizden alışverişlerinin çok daha kolay bir hale geldiğine ve ürün bulunurluğunun kolaylaştığına ilişkin geri dönüşler alıyoruz. Bu da bizi çok memnun ediyor.

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde lojistik altyapımızı yüzde 50 oranında genişleterek tedarik zincirimizdeki büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Mevcut müşterilerimize daha fazla çeşitte ürün ve yüksek adette satış sunmanın yanı sıra yeni müşterilere de ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda satış ekibimizi de iki katına çıkardık. Böylece müşterilerimizin daha çok yanında olacak; onların ihtiyaçlarını daha yakından takip edebilecek ve daha da iyi hizmet verebileceğiz. Büyüyen satış ekibimizle satışlarımızı ve pazar payımızı da aynı oranda artırmaya devam etmeyi hedefliyoruz.”

Yorum Yaz

 
 
  captcha