22 Mayıs 2024, Çarşamba

S.Pellegrino dördüncü kez dünyanın en iyi genç şefini belirliyor

S.Pellegrino dördüncü kez dünyanın en iyi genç şefini belirliyor
S.Pellegrino, gastronominin dönüştürücü gücünü göstermek üzere ‘S.Pellegrino Young Chef’ yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenliyor. 4 Şubat’ta başlayan S.Pellegrino Young Chef 2020 başvuruları, 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek.

Dünyanın en iyi genç şeflerinin seçildiği uluslararası S.Pellegrino Young Chef yarışması, gastronominin toplumsal değişim için bir araç olarak kullanımına öncülük ederek, bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Başvuruları 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek yarışma, yarı final ve finaller ile yaklaşık 18 aylık bir sürede tamamlanacak.

Yoğun ilgi gören ve dünya genelinde her yıl binlerce genç şefin başvurduğu S.Pellegrino Young Chef yarışmasını kazanan genç şefler, uluslararası gastronomi dünyasına önemli bir adım atıyor. Gastronominin dönüştürücü gücüne derinden inanan S.Pellegrino, bu yarışmayla genç şeflerin yeteneklerini dünya genelinde sergilemelerine uzun soluklu destek olmaya devam ediyor.

Nestlé Waters Türkiye Pazarlama Direktörü Can Emci konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu yıl dördüncüsü düzenlenen S.Pellegrino Young Chef yarışması, S.Pellegrino'nun gastronominin geleceğini güçlendirme yönündeki adımlarını temsil ediyor” dedi. Gelecekte genç şeflere yuva olmayı hedefleyen yarışmanın, kişisel yeteneklerin sergilenmesi için de önemli bir fırsat sunduğunu dile getiren Can Emci, genç şefleri keşfederek uluslararası gastronomi camiasını desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Can Emci, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’den rekor bir başvuru beklediklerini sözlerine ekledi.

S.Pellegrino Young Chef başvuruları Türkiye’de artarak devam ediyor

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de S.Pellegrino Young Chef’e başvuru sayısı her yıl önemli bir oranda artıyor. Yarışma, Türkiye’de çok sayıda genç şefin uluslararası gastronomi dünyasına adım atmasına öncülük ediyor. Yarışmaya katılan genç şefler; tarifleri, tabaklarının hikayeleri, malzeme kullanımları ve yaratıcılıklarını gösterdikleri sunumlarıyla uluslararası platformda ünlü jüri üyeleri önünde eşsiz bir deneyim kazanıyor. Türkiye’den çok sayıda genç şefin geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen S.Pellegrino Young Chef’in bölge finallerine katılmaya hak kazanması, genç Türk şeflere ilham vermeye devam ediyor.

S.Pellegrino Young Chef 2020 ödüller

Yarışmaya başvuranlara bu yıl ilk kez S.Pellegrino Young Chef unvanına ek olarak; Fine Dining Lovers Ödülü, S.Pellegrino Sosyal Sorumluluk Ödülü ve Acqua Panna Gastronomi Ödülü olmak üzere üç ödül daha verilecek.

S.Pellegrino Genç Şef Ödülü: Deneyimli ve saygın yedi jüri üyesi, genç şeflerin teknik becerileri ve özgün yaratıcılıklarını göz önüne alarak kazananı belirleyecek.

Fine Dining Lovers Ödülü: Online Fine Dining Lovers topluluğu tarafından seçilerek verilecek bu ödül, kendi tabağıla ilgili kişisel düşüncesini en iyi şekilde temsil eden genç şefin olacak.

S.Pellegrino Sosyal Sorumluluk Ödülü: Sosyal sorumluluk uygulamalarını en iyi yansıtan tabak, ‘gıdada sürdürülebilirlik’ konusunda tüm dünyada kabul gören bir sözcü tarafından seçilecek.

Acqua Panna Gastronomi Ödülü: Dünya genelinde 50 ülkeyi temsil eden mentorlar, gastronomiye küresel yaklaşım getirerek farklı kültürler arasındaki bağlantıyı en iyi şekilde kuran tabağı seçecekler.

Global alanda tanınma ve eşsiz bir saygınlığa sahip olma fırsatını elde eden S.Pellegrino Young Chef kazananları ayrıca; dünya genelinde yapılan S.Pellegrino etkinliklerine ve gelecek S.Pellegrino Young Chef yarışmalarına davet edilme fırsatını da elde edecekler.

S.Pellegrino Young Chef 2019/20 başvuruları Sanpellegrino.com internet sitesi üzerinden 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek.

Yorum Yaz

 
 
  captcha