04 Temmuz 2020, Cumartesi

İtalyan Mutfağı’nın en rafine yorumu Assaggio'da

İtalyan Mutfağı’nın en rafine yorumu Assaggio'da
Mandarin Oriental, Bodrum’un büyüleyici atmosferini İtalyan Mutfağı’nın özel lezzetleriyle birleştiren Assaggio, bu sezon yenilenen mönüsü ve sürprizleriyle unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor.

‘Türkiye’nin En İyi Akdeniz ve İtalyan Mutfağı’ kategorisinde 2018 Haute Grandeur ödüllü İtalyan restoranı Assaggio, bu sezon da nefes kesen atmosferi ve Ege Denizi’nin olağanüstü manzarasıyla konuklarına benzersiz bir lüks deneyimi sunan Mandarin Oriental, Bodrum çatısı altında kapılarını açtı. İtalyan şef Fabio De Paolis’in tecrübelerini yansıttığı yeni ve zengin mönüsüyle Assaggio, hem otel konuklarını hem de dışarıdan gelen misafirleri Türkiye’de benzerine az rastlanan bir İtalyan mutfağı deneyimiyle baştan çıkarma konusunda iddialı.

İtalyan Mutfağı’nın klasiklerini, bölgenin yerel üreticilerinden temin edilen taze ve iyi tarım ürünleriyle yorumlayan de Paolis, Akdeniz coğrafyasının enfes lezzetlerini Assaggio’ya taşıyor. El yapımı taze makarnaların başrolde olduğu primi piatti seçeneklerinin yanı sıra, zengin deniz ürünleri alternatifleri, İtalyan geleneklerine uygun biçimde taş fırında pişirilen pizzalar ve iştah kabartan antipasti’lerle dört dörtlük bir İtalyan Mutfağı deneyimi yaşatan Assaggio, aynı zamanda sezon boyunca misafirlerini pizza hazırlama, yerel şarap tadımları gibi atölyelerle de mutfağı fethetmeye davet ediyor.

Yaz boyunca misafirlerine Ege Denizi ile iç içe, sofistike ve modern bir İtalyan gastronomi şöleni vadeden Assaggio, haftanın altı günü 19:00-23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

İletişim: 0252 311 1888

Yorum Yaz

 
 
  captcha