22 Temmuz 2024, Pazartesi

20 yıldır Zarifi’nin sofralarına lezzet taşıyan mutfak şefi Fuat Özcan, özel tarifini paylaşıyor

20 yıldır Zarifi’nin sofralarına lezzet taşıyan mutfak şefi Fuat Özcan, özel tarifini paylaşıyor
Zarifi, kaliteli eğlencesi kadar birbirinden lezzetli meze ve yemekleriyle de misafirlerini büyülüyor. Bademli cacığından tahinli semizotuna, etli yaprak sarmasına; en ince detayına kadar düşünülmüş Zarifi menüsünün baş kahramanı ise, dömi glas soslu dana brasato. 20 yıldır Zarifi’nin sofralarına lezzet taşıyan mutfak şefi Fuat Özcan, özel tarifini paylaşıyor.

Bir Beyoğlu Klasiği olarak akıllarda yer eden Zarifi, sadece kaliteli eğlence sunmakla yetinmiyor, birbirinden lezzetli mezeleri ve yemeğiyle de misafirlerinin akşamını unutulmaz kılıyor. Zengin kültürel geleneğin seçkin ve lezzetli örneklerini kaliteli malzemelerle birleştiren Zarifi, ballı patlıcandan bademli cacığa, tahinli semizotuna kadar birbirinden lezzetli mezeleriyle sofraları bir şölene dönüştürüyor. Menünün olmazsa olmazı ise, dömi glas soslu dana brasato.

Menünün kahramanı dana brasato Eğlence hayatının kalbi Beyoğlu’nda 22 yıldır kalitesinden ödün vermeden hizmet sunan Zarifi’nin fiks menüsünde meze olarak humus, ballı patlıcan, Girit ezmesi, bademli cacık, muhammara, tahinli semizotu, barbunya pilaki, uskumru füme ve beyaz peynir; ara sıcaklarda paçanga böreği ve etli yaprak sarması; ana yemekte patates püresi ve haşlanmış sebzelerle birlikte gelen dömi glas soslu dana brasato ve tatlı olarak da karışık mevsim meyveleri yer alıyor.

20 yıldır Zarifi lezzetleri onun elinden çıkıyor

Bu lezzetli tabaklardaki imza ise, 20 yıldır Zarifi’nin mutfağını yöneten şef Fuat Özcan’a ait. Mutfak şefi Özcan, grup rezervasyonlarının yapısına göre hazırladığı özel menülerle de meyhane ve eğlence birlikteliğinin damak tadıyla sentezlendiği eşsiz örnekler sunuyor. Ayrıca menüye eklediği işkembe çorbasıyla bir geleneğin daha canlı tutulmasını sağlıyor. Menünün en ünlü yemeği ise, dömi glas soslu dana brasato. Şef Özcan, Zarifi’nin bu leziz tabağının tarifini şöyle özetliyor:

“Dana kürek eti taze baharatlarla marine edilip kızgın tavada mühürlenir. Kemik suyunda ve kendi yağında, tandır fırında ağır ateşte yaklaşık dört saat pişirilir. Bir süre dinlendirildikten sonra, kendi suyundan sosu yapılıp, patates püresi ve buharda sebzelerle servis edilir.”

Misafirlerine, “Ne zamandır böyle lezzetli yemek yiyip, bu kadar güzel eğlenmemiştik” dedirtmekten zevk alan Zarifi’de, zarif bir yemek, sıcak bir sohbet ve kaliteli eğlence yaşamak isterseniz, mekânın açık olduğu çarşamba, cuma ve cumartesi günleri için rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

Adres: Kâtip Mustafa Çelebi Mah. Çukurlu Çeşme Sok. 11/A Beyoğlu/İstanbul

Tel: 0212 293 54 80 / 0501 377 20 99

Yorum Yaz

 
 
  captcha