Farklı deneyim, lezzet ve duyguların oteli

Farklı deneyim, lezzet ve duyguların oteli
Akra, duygu ve deneyimlere dayalı, dokunuş, lezzet, topluluk, ses, deneyim ve sağlıklı yaşam kodlarını destekleyen yeni nesil otelcilik konsepti Urban Social ile turizm sektörüne farklı bir soluk getiriyor. Akra Caz Festivali ve Uluslararası Meze Festivali gibi birçok etkinliğe de imza atan Akra, dünyaca ünlü isimleri de Antalya ile buluşturuyor.

Akra Hotels, Kemer ve Sorgun’daki işletmelerinden sonra 2014 yılında Akra Hotel ve Akra V olarak şehir otelciliğine adım atarak, Antalya’ya taze bir soluk getirdi. 2015’te Akra Fethiye ve 2019’da Akra Fethiye The Residence ile devam ettirip toplamda altı işletmeyle turizmde öne çıkıyor. Grubun şehir oteli Akra Hotel, Akdeniz ve Bey Dağları manzaralı deluxe ve süitlerden oluşan toplam 471 odasıyla gastronomiden eğlenceye, müzikten spora kadar birçok alanda adından bahsettiriyor.

Lüks otel pazarındaki misyonunu sayılara odaklı turizm anlayışının Akra, duygu ve deneyimlere dayalı, dokunuş, lezzet, topluluk, ses, deneyim ve sağlıklı yaşam kodlarını destekleyen yeni nesil otelcilik konsepti Urban Social ile turizm sektörüne farklı bir soluk getiriyor. Akra Caz Festivali ve Uluslararası Meze Festivali gibi birçok etkinliğe de imza atan Akra, dünyaca ünlü isimleri de Antalya ile buluşturuyor.

Farklı deneyim, lezzet ve duyguların oteli ötesine taşıyan Akra Hotel; duygu ve deneyimlere dayalı, dokunuş, lezzet, topluluk, ses, deneyim ve sağlıklı yaşam kodlarını destekleyerek, turizm sektörüne farklı bir soluk kazandırdığı yeni nesil otelcilik konsepti Urban Social (kentli sosyal) ile yerli ve yabancı misafirlerine hizmet veriyor.

Akdeniz’in sonsuz mavisine gözlerinizi açacağınız odalar ve süitler, benzersiz hizmetleri ile evinizin konforunu yaşatıyor. Öte yandan sağlıklı beslenme ve detoks programları, dinlendirici terapiler, geleneksel yöntemlerden modern uygulamalara geniş yelpazede verilen hizmetlerle Akra’da her yönden tazelenmek mümkün.

Akra’nın mutfağı da sıradan otellerden çok farklı! Mutfak sanatının sıfır atık ve çevre dostu ilkeleriyle buluştuğu, artizan ürünlerle hazırlanan endüstriyel olmayan ve katkı maddesi içermeyen menüsü olan mutfakta, Ar- Ge bölümü ile yeni reçeteler üreterek kullanan, geleneksel, evrensel ve yerel değerleri yeniden yorumlayarak yenilikçi sunuma önem veren bir anlayış hakim. Ayrıca, bir kalkınma olacaksa bunun yerelden başlayacağı bilinciyle yerel üreticilerden beslenen eden bir anlayışa sahip.

Beş restoran Asmani, Pablito, Başka Ol, TheLifeCove Panora olmak üzere toplamda beş restoranı bulunan Akra Hotel’de her bir restoranın farklı bir menü konsepti var. Asmani casual fine dining, Pablito dünya mutfağı, Başka Ol dünya mutfağı, TheLifeCo vegan, Panora açık büfe olarak hizmet veriyor.

Geleneksel, evrensel ve yerel değerler Akra Hotel Executive Şefi Baykaner Gönen, 25 yılı aşkın süredir Avrupa’dan Amerika’ya ve Ortadoğu’ya kadar birçok ülkenin önemli lezzetduraklarında çalışma fırsatı bulan bir şef olarak şöyle konuşuyor: “Her seyahatin sonunda köklerime dönerek Türkiye’nin zengin mutfak mirasına deneyimlerimi aktarmak benim için bir öncelik oldu. Gastronomi sanatının inceliklerinden edindiğim tecrübelerimle geleneksel, evrensel ve yerel değerler vazgeçilmezim haline geldi. Şimdi de Akra Hotel’in bünyesinde bu birikimlerimi en verimli ve efektif olacak şekilde misafirlerimiz ve ekibimle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” Otelin artık gelenekselleşen bazı etkinlikleri de var. Akra Caz Festivali, Meze Festivali, Tour of Antalya ve Akra Gran Fondo Bisiklet Yarışları gibi önemli organizasyonlarının yanı sıra kültür, sanat ve sosyal yaşamın değerli isimlerini şehirle bir araya getiren etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Caz Festivali

Yıllar içinde Antalya’nın uluslararası yüzü haline gelen ve 2023 yılında altıncısı düzenlenen Akra Caz Festivali, dünyanın ve ülkenin dört bir yanından gelen müzik tutkunlarının hep birlikte şarkılara eşlik etmelerine olanak tanıyor. Fazıl Say, Imany, Gipsy Kings, Buika, Karsu, Iyeoka, Mark Eliyahu, Igor Butman, Dany Brillant gibi başarılarıyla saygınlık ve hayranlık kazanmış birbirinden ünlü sanatçıları sahnesinde ağırlayan festival, ilk düzenlendiği yıldan beri adından çok seviliyor.

Meze Festivali

Gastronomi tutkunları ile birbirinden enfes lezzetleri keyifli sofralarda buluşturan Uluslararası Meze Festivali de, ülkenin ve dünyanın farklı kültürlerine ait mezeleri aynı anda tek yerde tadabileceğiniz eşsiz bir atmosfer sunuyor. Her sene toplulukları bir araya getirmekle kalmayıp, misafirlerini unutamayacakları bir gastronomi yolculuğuna çıkartan festival, yaklaşık 20 mekan ve şefin katılımıyla gerçekleşiyor.

İki büyük spor etkinliği

Sürdürülebilir bir yaşam için, sahip olduğu değerleri korumaya gayret gösteren Akra Hotels, küresel ısınmaya karşı karbon ayak izini azaltmaya yönelik olarak iki büyük spor organizasyonuna da öncülük ediyor. Dünyaca ünlü 2.1 kategorisinde UCI (Union Cycliste Internationale) Avrupa Turu’nun bir parçası olan bisiklet yarışı Tour of Antalya Powered by Akra, 2018’den bu yana her yıl düzenlenmeye devam ediyor. Dünya çapında profesyonel bisiklet takımlarını ve önemli sporcuları ağırlayarak Antalya’nın dört bir yanındaki farklı parkurlarıyla şehrin doğal ve kültürel güzelliklerini dünyaya tanıtıyor. Amatör bisikletçiler için bisiklet yarışı olan Akra Gran Fondo da şehirlileri bisiklet kullanmaya teşvik ederek, araç kullanımını azaltmayı hedeflerken, her sene Antalyalıları “pedallamaya” davet ediyor. 2023 yılında ise pedallar, #İyilikElçisiOl diyerek ülkemizde yaşanan deprem felaketinde çocuklara destek olmak amacıyla döndü. Akra Hotel’in misafir profili genellikle tatil amaçlı, şehri keşfetmek isteyen ve dünya genelinden gelen kişilerden oluşuyor.

www.akrahotels.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha