18 Temmuz 2024, Perşembe

Gastronomi sektörünün önde gelen isimleri Culinary Forum'da

Gastronomi sektörünün önde gelen isimleri Culinary Forum'da
2021 yılından bu yana gastronomi sektörünü eğitim odaklı vizyoner içerikleri ile desteklemeyi hedefleyen Culinary Forum, bu yıl "Connection" temasıyla 4-5 Aralık 2023 tarihlerinde Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel'de gerçekleşecek. Sektörün öncülerini, genç yeteneklerini ve sektöre yön veren isimleri bir araya getiren etkinliğe bu sene 6.000’in üzerinde katılımcı bekleniyor. Culinary Forum bu yıl, yeni nesil gastronomi profesyonelleriyle sektörün öncüleri arasında bir köprü kurmayı hedefliyor.

Gastronomi sektöründe meydana gelen yapısal değişikliklerin, akademik altyapıyla beraber interaktif ve dinamik bir ortamda tartışılması, Culinary Forum 2023'ün ana amaçlarından biri. Öğrenciler, şefler, akademisyenler, yatırımcılar, profesyoneller ve araştırmacılar bir araya gelerek gastronomi dünyasını her yönüyle ele alacak ve disiplinler arası bir yaklaşımla değerlendirecekler. BigChefs Mutfak Koordinatörü ve Culinary Forum Organizatörü Şef Murat Aslan, “Connection” temasıyla, sektörde bağlantıların ve iş birliklerinin ne kadar kritik olduğunu vurgulamayı amaçladığını belirtiyor: "Bu sene etkinliğin kapsamını genişleterek gastronomi akademisyenleri, şefler, gastronomi profesyonelleri, gastronomi öğrencileriyle beraber sektörün önde gelen şirketlerinden tedarikçilere, genel müdürlükten satın alma müdürlüklerine kadar geniş bir yelpazede katılımcıları ağırlayacağız. Geçen sene düzenlediğimiz Culinary Forum’a gösterilen büyük ilginin ardından bu yıl çok daha fazla katılımcıyı ağırlayarak gastronomi dünyasında yeni bağlantılar kurmayı hedefliyoruz."

Gastronomi Dünyasında Bağlantılar, Yenilikler ve Vizyoner Yaklaşımlar

Culinary Forum 2023 "Connection" kapsamında, gastronomi dünyasındaki en önemli konu başlıklarından bazıları derinlemesine incelenecek. Gastronomi sektöründe etkili olan kadınların sektöre getirdiği yenilikler ve başarı hikayeleri, profesyonel mutfaklarda devrim yaratan kadınlarla birlikte ele alınacak. Diğer yandan, dijitalleşmenin mutfakta ve gastronomide nasıl bir rol oynadığına, teknolojik yeniliklerin bu alandaki etkisine dair paneller yer alacak. Gastronomi eğitiminin önemi, akademik kurumların bu alandaki rolü ve eğitim metotları üzerinde durulacak. Mutfakta yaratıcılığın ve AR-GE'nin nasıl bir rol oynadığı, yenilikçiliğin nasıl teşvik edildiği ve sürdürülebilirliğinin nasıl sağlandığına dair konular da ele alınacak. Genç yeteneklerin sektöre nasıl daha etkili katkıda bulunabileceği, Z kuşağıyla iletişim stratejileri ve yöneticilerin gençlerden beklentileri üzerine odaklanılacak. Son olarak, coğrafi işaretli ürünlerin turizm ve gastronomiye katkısı, bu ürünlerin global pazarlaması ve geleceği hakkında bilgilendirici oturumlar düzenlenecek. Culinary Forum 2023, sektör profesyonellerine yenilikleri, fikirleri ve vizyonları paylaşma fırsatı sunarak sektörün geleceği için önemli adımlar atılmasına katkıda bulunacak.

Gastronomi sektörünün önde gelen isimleri Culinary Forum'da!

Culinary Forum 2023 "Connection", sektörün en önemli temsilcilerini ve vizyon sahibi şefleri ağırlayarak, gastronomi ve aşçılık dünyasındaki yenilikleri, trendleri ve geleceği tartışmaya açacak. Bu sene konuşmacılar arasında; Cihan Çetinkaya, Roka Head Chef Suna Hakyemez, BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, Doğuş Hospitality Retail Group Brand Chef Vedat Demir, Fairmont Hotels İstanbul Aila Restaurant Head Chef Kemalcan Yurttaş, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit,Divan Group Culinary Director Giancarla Gottardo, Midpoint Executive Ar-Ge Chef Rıza Belenkaya ve Gastronometro Director Maximillian Thomae de yer alacak.

Culinary Forum 2023 hakkında daha fazla bilgi almak ve katılım sağlamak için www.culinaryforum.org web sitesini ziyaret edebilir ve @culinaryforum Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

 
 
  captcha