28 Mayıs 2022, Cumartesi

Titanic Mardan Palace’tan gurme lezzetler

Titanic Mardan Palace’tan gurme lezzetler
Ana restoranı ve sekiz A La Carte restoranında tüm mönülerin özenle hazırlandığı Titanic Mardan Palace’ta, uluslararası ve ödüllü şeflerin de yer aldığı mutfak ekibi, her bölgenin öne çıkan yemeklerini tam anlamıyla yöresel usulüne uygun tekniklerle pişirmeye önem veriyor.

Titanic Mardan Palace içerisindeki Yunan yemeklerinin sunulduğu Greek Fish Restoran, İtalyan mönüsüyle Pascarella, Silk Road Hint Restaurant’ı, Uzak Doğu Mutfağı’nın eşsiz örneklerinin yer aldığı Asian Tepanyaki Restaurant, etin ön plana çıktığı Beef Grill Club ve Hasır Restaurant, akvaryumun içinde yemek yeme fırsatı sunan Aquamarina Sea Food Restaurant, otelin ana restoranı haricinde A La Carte olarak hizmet veriyorlar. Titanic Mardan Palace’ın her restoranında özellikle damak tadına hitap eden, çeşit çokluğundan ziyade yemeklerin lezzetinin önem kazandığı bir mönüye yer veriliyor. Hazır ürünlerin kullanılmadığı otel mutfağında, kendi özel üretimleri olan ya da özel reçete vererek ürettirdikleri malzemeler tercih ediliyor.

Ana restoranın açık büfesinde tepsilere yığılmış ürünlerden ziyade tüketime göre yemekler azar azar sergileniyor ve bittiği zaman aynı tazelikte tekrar servis ediliyor; yemek servisi süresince aynı tazelikte ve lezzette yemeğin sunulmasına özen gösteriliyor. Böylece israfın da önüne geçilmiş oluyor.

Titanic Mardan Palace’ta mevsime göre farklılaşan meyvelerle hazırlanan dondurmalar ve ev yapımı çikolatalar, öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor. Otel yönetiminin yeme-içme konusunda iddialı bir geçmişe ve tarihi bir hikayeye sahip olması lezzetlere de yansımış. Et, döner, pide vb. ürünler, otel misafirlerinden tam not almayı başarıyor.

Dünyanın her bir yanından gelen misafirlerine en iyi servisi verebilmek için Türkiye’nin ve tüm dünya mutfaklarının öne çıkan lezzetleri özel olarak seçiliyor ve yine bölgeye özgü tekniklerle pişiriliyor. Dileyen misafirler, 7/24 restoranında tamamen organik ürünlerden oluşan yemekleri tercih edebilliyor. Özel diyeti olan, gluten toleransı olan, vejetaryan veya vegan misafirler de unutulmamış elbette mönülerde. Eğer misafirin özel bir beslenme programı veya tercihi varsa otel yönetimine ilettiği takdirde tamamen kendisine özel mönüler hazırlanabiliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha