22 Temmuz 2024, Pazartesi

Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı

Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı
Rafine Medya tarafından iki ayda bir yayınlanan Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı. Sektördeki tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek hazırladığımız yeni sayımızda yine oldukça zengin bir içerik sizleri bekliyor.

2023’e veda eden 2024’e merhaba diyen bu sayımızda röportaj yaptığımız ünlü Şef Yunus Emre Akkor’un Türk mutfağına ilişkin derinlikli yorumlarının yanı sıra yeni projelerine de yer veriyoruz. Lokanta/Pastane konseptini hayata geçirmeye hazırlanan Yunus Şef, geleneksel tatlılarımıza hak ettiği değeri yeniden kazandırmak üzere üç yeni mekan açmaya hazırlanıyor.

Şef Mevlüt Özkaya ile ürün ve üreticiye verilen değeri konuşurken, Şeh Mihta Yıldırımtaş’tan da yeni projelerini dinliyoruz. Bir de Yunan Şef konuğumuz var: Stelios Digkas. O da Türk-Yunan mutfağı ilişkilerini yorumluyor.

Lezzet rotalarımızda bu sayı iki balık restoranı var; biri Yeniköy’e iyice ısınan Eski Yer, diğeri de Anadolu yakasındaki Misina. Her ikisi de mezelerinde oldukça iddialılar. Açıldığı günden bu yana çok ilgi çeken Olden 1772’e de yer veriyoruz. 100 yılı aşkın süredir geleneksel lezzetleri yaşatmayı başaran Kadıköy’deki Yanyalı Fehmi Lokantası da bir başka lezzet noktamız. Yeniden İstanbul ile buluşan Café Marmara’yı da ‘Patiserrie’ sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Otel sayfalarımızda ise Antalya’da gastronomi ve etkinlik deneyimleriyle öne çıkan Akra Hotel’i, İstanbul’da da tarihi bir binada misafir ağırlayan The Galata İstanbul Hotel-MGallery’i ağırlıyoruz.

Kahve Danışmanı ve Gastronomi Yazarı Cenk Girginol’u ‘İstanbul’daki ilk kahvehaneden günümüze…’ yazısıyla konuk ediyoruz. Bir başka konuk değerli yazarımız Beslenme Eğitimi Uzmanı, Araştırmacı&Yazar Asuman Dokgöz. Bizlerle Hitit Uygarlığı’nın mutfak kültürünü paylaşıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bir çalışmayı da Yazar Meri Çevik Simyonidis sizler için hazırladı. Cumhuriyete eşlik eden 100 yılın unutulmaz mekanları arasından 20 tanesini sizler için derledi.

Bu markalardan biri olan Baylan Pastanesi için de özel bir haberimiz var; Türkiye gastronomisinde yeniliklerin öncüsü olan Baylan’ın hikayesini kitaplaştıran Yazar Sevecen Tunç’la röportaj yaptık.

Hoş geldin 2024! Sağlık, mutluluk, huzur ve bereketli bir yıl olsun!

https://rafinedergi.gastronomiturkey.com/18/

Yorum Yaz

 
 
  captcha